Czytanie zbliża - spotkanie z siostrą Agnes

18 maja 1920 roku... Wiosenny, ciepły dzień w Wadowicach. Popołudniowy czas z dźwiękami religijnej pieśni słyszanymi z kościoła na rynku miasta. Dla jednej z polskich rodzin dzień bardzo ważny, pełen nadziei i oczekiwania na narodziny dziecka. Czy będzie dobrze? Przecież mama chora na serce... A jak dziecko? Czy zdrowe? To chłopiec. Pierwszą pieśnią, którą słyszy jest ta, dedykowana Maryi, którą będzie czcił jak matkę do ostatnich chwil swego życia.

W 98 urodziny Karola Wojtyły, 18 maja 2018 roku, wspominaliśmy Papieża Polaka. Oglądaliśmy prezentację multimedialną, przypominaliśmy, jak wyglądał i kim był. Na jednym ze zdjęć uczniowie zobaczyli Karola w mundurze żołnierza, trzymającego karabin. Dowiedzieli się, że chociaż potrafił świetnie strzelać, nie chciał ranić ludzi...

Zaproszenie na czytelnicze spotkanie w tym pełnym wspomnień dniu przyjęła siostra Agnes ze Zgromadzenia Albertynek. Siostra opowiedziała uczniom, czym się zajmuje, przypomniała postać Świętego Brata Alberta, którego szczególnie podziwiał Jan Paweł II i przeczytała fragment książki pt. "Jak być dobrym człowiekiem?" Na zakończenie zajęć wysłuchaliśmy ulubionej, oazowej pieśni Naszego Papieża "Barka".

Dziękujemy siostrze Agnes za obecność wśród nas.

Marzena Gołębiowska