Poznajemy historię Naszej Ojczyzny - W Muzeum Armii Krajowej

W „Roku dla Niepodległej” wspominamy ważne wydarzenia i tych, którzy walczyli o Wolną Polskę. Na naszym kolejnym spotkaniu z panią Różą Karwecką, uczniowie z klasy siódmej i z klas trzecich gimnazjum poznali wyjątkowe miejsce na patriotycznej mapie Warszawy – prywatne Parafialne Muzeum Armii Krajowej, znajdujące się przy ulicy Skaryszewskiej 10, przy Kościele Pallotynów. To tutaj uczniowie mogli „być bardzo blisko historii”.

II Szkolny Bieg Wedla

Po dwóch nieprzyjemnie pochmurnych dniach, przyszła piękna, słoneczna i ciepła środa. Wymarzony dzień, by cieszyć się ruchem na powietrzu. Tak też uczyniliśmy! W naszej szkole, 18 kwietnia, odbył się już II Szkolny Bieg Wedla. Wszyscy uczniowie zmierzyli się z dystansem, który zwykle pokonują rowerami, biegli bowiem jedno okrążenie boiska, po ścieżce rowerowej.

Wydajemy własną książkę 2018'

W roku szkolnym 2017/2018 już po raz kolejny, tym razem jako Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6, przystąpiliśmy do projektu wydawniczego pt. „Wydajemy własną książkę”, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2018'

Dnia 6 kwietnia 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły ubrani byli na niebiesko.

Warszawskie Dni Świadomości Autyzmu

W ramach Warszawskich Dni Świadomości Autyzmu Centrum Komunikacji Społecznej z Urzędu m. st. Warszawy zwróciło się do naszej szkoły z propozycją udziału w wydarzeniach związanych z ich obchodami.

Wielkanoc 2018’

Jak co roku cała szkolna społeczność wraz z rodzicami celebrowała owe Święta. Spotkaliśmy się, w środę 28 marca 2018 r., w sali gimnastycznej. Uczniowie wcielili się w rolę tańczących zająców, pisanek, kurczaków i wiosennych kwiatów.

Wielkanocna Msza św. w Kościele Pallotynów

„Oto drzewo krzyża na którym zawisło zbawienie świata…” Krzyż unosił się nad naszymi głowami jak Arka Noego na spokojnych wodach oceanu i gdy Pan Artur i Oskar przestali śpiewać zatrzymał się przy samych schodkach ołtarza. Krzyż zrobiony był z dużych dwóch desek – jednej krótszej, drugiej dłuższej – połączonych przez Pana Staszka śrubą. Po chwili usłyszeliśmy odbijające się echem uderzenia młotkiem, który wbijał trzy gwoździe na wysokości dłoni i stóp.

X Giełda Talentów

W dniu 22 marca 2018 wystąpiliśmy w X Międzyszkolnym Konkursie „Giełda Talentów” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 89 przy ulicy Skaryszewskiej 8. Tegoroczny przegląd występów młodych artystów przebiegał pod hasłem: „ 2018 - Rokiem Praw Kobiet”.

Nadeszła wiosna!!!

Z tej okazji odpowiadając na zaproszenie Kina Luna, udaliśmy się na nasze „wagary” właśnie do nich. Obejrzeliśmy przedpremierowy pokaz filmu pt: „Ziemia.Niezwykły dzień z życia planety.” Jest to żywy obraz 24 godzin na nieprawdopodobnej planecie zwanej Ziemią.